Posted by admin on Styczeń - 8 - 2017 | Komentowanie nie jest możliwe

Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od zawsze ścigali się w kreowaniu coraz to nowszych, „perfekcyjnych” formuł i wykorzystaniu jeszczeciekawszych i ekscentrycznie brzmiących pierwiastków składowych. Maraton ten doprowadził jednakże do skutku takiego, że każdego roku na własną skórę aplikujemy mnóstwo sztucznych odczynników. Wiele z nich w ciągu lat okazało się szkodliwymi dla zdrowia. W sprzeciwie wobec tego postmodernistycznego pociągu stoi coraz tłumniej szanowana kosmetyka organiczna.

Skąd wzięła się teraźniejsza kosmetyka organiczna?

Od kilkunastu lat jesteśmy w stanie zaobserwować trend zasadzający się na występowaniu w produktach do pielęgnacji związków wynikłych z naturalnego środowiska. Nader często mogą być to medykamenty doskonale znajome naszym babciom. Na wokandę powracają takie specyfiki, jak wosk pszczeli olej rycynowy i inne wyciągi z roślin, czy glinki. Jedna za drugą kształtują się ponadto firmy proponujące stuprocentowo organiczne produkty pielęgnacyjne, a więc takie, w jakich składzie nie znajdziemy obecności chemicznych surowców.

Jakie kosmetyki organicznego pochodzenia warto nabyć i ze względu na co?

Duża liczba użytkowników obserwuje korzystne skutki decydując się absolutnie przestawić na kosmetykę naturalną. W jaki sposób rozpocząć, aby dojść do tego, czy zielone produkty są tym czymś dla nas? Na pewno powinniśmy przetestować ekologiczne, masła do pielęgnacji i złuszczający scrub do ciała. Przywołane przykłady kosmetyków wydają się godne zainteresowania i dziecinnie łatwo jest wejść w ich posiadanie. Jest możliwym również zdecydować się na ich samodzielny wyrób. Natłuszczające masło do skóry złożone z masła kakaowego lub shea to niezwykły podarunek, w szczególności na zimowe dni. Ekologiczny scrub do ciała to również perfekcyjny wyrób na inaugruację. Wykonany własnym sumptem, przykładowo z mielonej kawy czy cukru z dodatkiem soku z aloesu i oleju arganowego w połączeniu z sokiem kokosowym wyniesie nas niewiele, a spisze się wyśmienicie, zapewniając niezwykle gładką i miękką skórę.

Co jeszcze opłaca się wiedzieć?

Rozpoczynając historię z eko-kosmetykami z łatwością jest wpakować się w którąś z zasadzek stawianych przez korporacje. Wiele zewnętrznych powłok na sklepowych półkach przyciąga wyrażeniami jak „bio” tudzież „natural”, jednak nader często są to tylko slogany. Powinno się koniecznie studiować listy składników kupowanych wyrobów. Dobrze jest też podszkolić się, przykładowo z pomocą sieci, w zakresie tego, jakie składniki naprawdę są organiczne a przy tym korzystne, a jakie szkodliwe.

Więcej przeczytasz na
tej stronie

Comments are closed.